Til alle ISAAC medlemmer!
Det blir arrangert Generalforsamling for alle medlemmer av ISAAC Norge den 7. april 2025 kl 1715-1815. De som kan, møter fysisk på Quality Airport Hotel Gardermoen hvor vi også arrangerer den nasjonale ISAAC konferansen. Hvis man ikke kan møte fysisk så kan man følge møtet via Teams (egen lenke i innkallingen som sendes til din epost).
Vi benytter styreverktøyet Orgbrain. Det er viktig at alle har logget seg på Orgbrain og laget et passord i god tid før selve generalforsamlingen! Hvis dere ikke har gjort det i forkant og får problemer den 7. april så kan vi dessverre ikke hjelpe dere med å komme inn i møtet for å avgi stemme. Alle stemmeavgivninger skjer digitalt i Orgbrain. Det gjelder også for de som møter fysisk. Vi hjelper gjerne til før selve møtedatoen. Men, vi tror de fleste vil oppleve verktøyet som veldig enkelt og greit.
Har du spørsmål? Send de i så fall til post@isaac.no
SAKSLISTE
Årsmøtet vil bli åpnet av styrets leder. Møtet er lagt opp slik at de som ønsker kan stemme på sakene i Orgbrain.
VIKTIG: stemmeavgivning skjer i vårt styringsverktøy orgbrain (www.orgbrain.no). Det er viktig at man har logget inn der med den epostadressen som er oppgitt til ISAAC Norge + laget et passord FØR 7. april.
Det skal avklares om årsmøtet godkjenner innkallingen og agenda.
Årsmøte skal velge en møteleder.
Det skal velges en person til å signere protokollen fra årsmøtet sammen med møtelederen.
2025-02-26-Isaac-Norge-Fullstendighetserklaering-Isaac-Norge
2025-02-27-Isaac-Norge-Arsregnskap-Isaac-Norge-2024
Årsregnskapet for fjoråret vil bli lagt frem for godkjenning. Se vedlegg her og i Orgbrain.
Last ned:
Årsmelding 2024 signert 060325 til GF 2025
Styrets forslag til årsberetning for fjoråret vil bli lagt frem for godkjenning. Se vedlegg her og i Orgbrain.
Ifølge § 7.1 skal Generalforsamlingen velge leder i oddetallsår. Leder velges for to år av gangen.
Eva Kirkeberg tar gjenvalg.
Cathrine Redi (tar gjenvalg)
Lars Ivan Johansen (ikke på valg)
Eva Kirkeberg (leder, tar gjenvalg)
Aina Ask (ikke på valg)
Lisa Magnussen (går ut av styret)
Stine Indergård (tar gjenvalg)
Kandidater til valg
- Marianne Rasch Johnsen
- Elisabeth With Roberts
Kandidater til valg
A: Kristine Stadskleiv
B: Kjersti Stokka
Kandidater til valg
- Anna Kawamura
Kandidater til valg
- Trine Lilleby
- Migreta Dervishi
Budsjett for 2025 og 2026 vil bli lagt frem for godkjenning. Se vedlegg her og i Orgbrain.
Budsjett for 2026 vil bli lagt frem for godkjenning. Revidert utgave av budsjett for 2026 vil bli lagt fram før neste generalforsamling hvis nødvendig.

Styret ber om at generalforsamlingen 2025 vedtar følgende:
- Det utredes om det kan være hensiktsmessig at ISAAC Norge har tilhørighet i en paraplyorganisasjon.
- Rettighetsgruppen får i oppgave å utrede om dette kan være hensiktsmessig.
- Rettighetsgruppens forslag legges frem for styret. Styret vil så legge frem forslaget for de andre arbeidsgruppene slik at alle kan uttale seg og komme med tilbakemeldinger.
- Styret tar stilling til forslaget, eller sender det tilbake til rettighetsgruppen for videre bearbeidelse.
- Styret kan effektuere det som vedtas og evt. starte samarbeidet med aktuell paraplyorganisasjon
være en samlende organisasjon for alle ASK- språklige, pårørende, interesserte og fagpersoner som er eller bør være involvert i ASK.
Handlingsplanen er et levende dokument som styret bruker som sitt arbeidsverktøy. Handlingsplanen har 3 ulike nivåer:
1) overordnede målsetninger for 6 områder (ASK- språklige, rettigheter, økonomi, opplysning, fag, samarbeid)
2) delmål for hvert område.
3) delmål med definerte aktiviteter
Grønt: alt er under kontroll
Gult: styret vet hva som må gjøres, men alt er ikke iverksatt.
Rødt: styret og arbeisgrupper jobber med å komme frem til tiltak som vil bidra til at vi kommer nærmere måloppnåelse.
ISAAC Sverige legges dessverre mest sannsynlig ned i mai 2025. De har i den forbindelse spurt om ISAAC Norge er villig til å ta imot svenske medlemmer. Det har styret vært positive til. De har fått tilbud om gratis medlemskap ut året og at det opprettes en kontaktperson til de svenske medlemmene (tilsvarende fylkeskontaktene som finnes i Norge). De svenske medlemmene vil ha samme rettigheter som de norske.
Vi oppfordrer til å ta godt i mot våre svenske medlemmer. Sammen er vi sterkere!
Veksling av innhold